CATL dostarcza akumulatory do samochodów Hyundai

November 18, 2021

Tramway News: Według doniesień zagranicznych mediów, CATL utworzył oddział w Korei Południowej, aby wspierać dostawy akumulatorów zasilających do Hyundai Motors.Znawca bliski epoce Ningde ujawnił dziennikarzom, że „sytuacja jest prawdziwa i wszystkie baterie trójskładnikowe i litowo-żelazowo-fosforanowe są dostarczane”.

Utworzenie oddziału w Korei Południowej jest piątym zagranicznym oddziałem założonym przez CATL po Japonii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Francji.

Osoby zaznajomione ze sprawą ujawniły, że oddział utworzony przez CATL w Korei Południowej miał na początku swojego istnienia kierownika i dwóch pracowników.Wraz z rozwojem biznesu spodziewany jest wzrost liczby pracowników w południowokoreańskim oddziale CATL.Osoby zaznajomione ze sprawą ujawniły również, że biuro południowokoreańskiego oddziału CATL znajduje się w dzielnicy Gangnam w Seulu.

W Korei Południowej jest wielu dostawców baterii.LG New Energy, firma wydzielona z biznesu akumulatorowego LG Chem, jest ważnym światowym dostawcą akumulatorów do pojazdów elektrycznych.Zaopatrują już GM, Teslę, Hyundaia i innych producentów.Są SK On i Samsung SDI.

Jako ważny globalny dostawca akumulatorów do pojazdów elektrycznych, CATL otrzymał również zamówienia od Hyundai Motors.W lutym tego roku południowokoreańskie media podały w swoich doniesieniach, że po zdobyciu przez Hyundai Motor drugiej partii zamówień na akumulatory, CATL został wybrany przez Hyundai Motor jako trzecia partia dostawców akumulatorów.