Niedobór surowców do akumulatorów ma skutki, o których nigdy nie pomyśleliśmy

February 28, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Niedobór surowców do akumulatorów ma skutki, o których nigdy nie pomyśleliśmy

Niedobór surowców do akumulatorów ma skutki, o których nigdy nie pomyśleliśmy

Dom>Aktualności>Redakcyjny

27 lutego 2022, 19:40 UTC ·

przezGustavo Henrique Ruffo najnowsze wiadomości o firmie Niedobór surowców do akumulatorów ma skutki, o których nigdy nie pomyśleliśmy  0

Odkąd pojawiły się samochody elektryczne z ogromnymi akumulatorami, ludzie pytają, skąd weźmiemy dla nich wystarczającą ilość ogniw.Była to już troska przed pandemią, niedoborem półprzewodników i Władimirem Putinem wciągającym Rosję w bezsensowną inwazję na Ukrainę.Okrągłe magazynowanie energii przyniosło więcej skutków tego niedoboru, niż kiedykolwiek sobie wyobrażaliśmy.

Kiedy czegoś brakuje, ceny rosną.W pewnym sensie jest to jak aukcja: pierwszeństwo mają ci, którzy chcą zapłacić więcej.Popyt na miedź, nikiel, kobalt i mangan spowodował wzrost cen baterii.Oznacza to, że samochody elektryczne są albo droższe, albo mają mniej zawartości, aby nie mieć wyższej ceny.

 

najnowsze wiadomości o firmie Niedobór surowców do akumulatorów ma skutki, o których nigdy nie pomyśleliśmy  1

Tesla poszedł w obie strony.Jego samochody miały kilka podwyżek cen i straciły zawartość.Najbardziej znane przypadki to utrata radaru i elektrycznej jednostki sterującej wspomaganiem kierownicy w pojazdach wyprodukowanych w Chinach.Do tej pory nie wiemy o podobnych ruchach u innych producentów pojazdów elektrycznych.

W przeszłości ludzie byli po prostu zaniepokojeni zdobywaniem większej ilości źródeł niklu, kobaltu i manganu.Przy większym popycie na samochody elektryczne problemem stał się również lit.WedługOkrągłe magazynowanie energii, ceny węglanu litu wzrosły o 900%, a metal jest obecnie najdroższym pierwiastkiem we wszystkich akumulatorach, poza LCO.

Bezpośrednim skutkiem jest to, że firmy zajmujące się recyklingiem baterii płacą obecnie o wiele więcej za materiały do ​​recyklingu niż w przeszłości.Nawet ogniwa LFP (litowo-żelazowo-fosforanowe) stały się cennym zasobem ze względu na zawartość litu.To sprawia, że ​​używane samochody elektryczne doceniają.

Według cyrkularnego magazynowania energii a2012 Tesla Model Skosztował 31 350 USD w 2021 roku. Obecnie ten sam samochód można kupić tylko za 36 500 USD.Nissan LEAF z 2011 roku był sprzedawany w USA w 2021 roku za 5450 dolarów.Teraz możesz zdobyć tylko jeden, jeśli wydasz 7628 USD.Dzieje się tak również na innych rynkach, takich jak Wielka Brytania.To samoLIŚĆzostał sprzedany za 6580 funtów rok temu.Jego cena wynosi teraz 8800 funtów.

Ma to więcej efektów niż uczynienie używanych samochodów bardziej lub mniej przystępnymi cenowo.Wpływa również na ubezpieczenie.Jeśli rok temu rozbiłeś używany pojazd elektryczny, rachunek za jego naprawę może przekroczyć kwotę, dzięki której warto zaoszczędzić.To powiedziawszy, ten stary samochód elektryczny zamieniłby się w złomowisko, a jego baterie mogłyby być kupowane przez firmy zajmujące się recyklingiem ogniw.

Przy wyższej wartości, jaką osiągnęły te pojazdy, taka naprawa mogłaby teraz mieć sens.Oznacza to, że te starsze pojazdy elektryczne będą działały znacznie dłużej niż wcześniej, zwiększając presję na nowe źródła surowców.Pojazdy elektryczne o niewielkim zasięgu mogą stać się dobrą opcją dla osób z krótkimi dojazdami i miejscami ładowania tych samochodów w pracy i w domu.

Z drugiej strony, jeśli doskonale sprawny pojazd elektryczny ma problem z akumulatorem, jego wymiana będzie również droższa.Samochody, które nadal są objęte gwarancją, zostaną wymienione bezpłatnie.Jednak producenci samochodów będą musieli zapłacić więcej za akumulator, który zastąpi wadliwy element.Jeśli gwarancja już się skończyła, jest znacznie mniej prawdopodobne, że dany klient będzie miał pieniądze na zakup nowego zestawu akumulatorów.Jeśli tak, wymiana może nie mieć sensu.

W tym scenariuszu firmy zajmujące się recyklingiem komórek otrzymają więcej materiału do pracy, ale będziemy też mieli więcej samochodów, które trafią na złomowiska, z dużą ilością odpadów materiałowych z tym, czego nie można w nich poddać recyklingowi.Będzie to również wymagało od ludzi kupowania nowych pojazdów, zwiększając presję na zdobywanie większej ilości surowców.Innymi słowy,Światowy dzień przekroczenia limitubędzie oczekiwany jeszcze bardziej.

Jak pisaliśmy wcześniej, sprawia to, żemodel biznesowy, którego broniła Teslakiedy zaprezentował oryginalnego Roadstera, był prawdziwym problemem dla tych, którzy twierdzą, że kupują pojazdy elektryczne, aby ratować planetę.Ludzie mogą zacząć się zastanawiać, czy nie byłoby czystsze utrzymywać silniki spalinowe pracujące na paliwach odnawialnych, jeśli obawy ograniczają się do emisji węgla kopalnego.Czysty transport obejmuje o wiele więcej, a niedobór surowców sprawia, że ​​jest to jeszcze bardziej zrozumiałe.

 

https://www.autoevolution.com/news/raw-material-scarcity-for-batteries-ma-impacts-we-mie-nigdy-nie mysleli-o-1-182693.html