Akumulatory sodowo-jonowe są „nowym ulubieńcem” nowego przemysłu energetycznego

August 4, 2023

najnowsze wiadomości o firmie Akumulatory sodowo-jonowe są „nowym ulubieńcem” nowego przemysłu energetycznego

Akumulatory sodowo-jonowe są „nowym ulubieńcem” nowego przemysłu energetycznego.Wprowadźmy różnicę między akumulatorami sodowo-jonowymi a akumulatorami litowo-jonowymi:

 

1, wewnętrzny nośnik ładunku akumulatora jest inny, akumulatory litowo-jonowe przez jony litu w ruchu elektrody dodatniej i ujemnej, konwersja w celu uzyskania ładunku i rozładowania, a akumulatory sodowo-jonowe są osadzone przez jony sodu między elektrodami dodatnimi i ujemnymi, z transfer ładunku, w rzeczywistości zasada działania tych dwóch jest taka sama.

2, promień jonowy tych dwóch jest inny, co prowadzi do tego, że wydajność akumulatorów sodowo-jonowych jest znacznie mniejsza niż akumulatorów litowo-jonowych;Ujemna elektroda litowo-jonowa może wytwarzać grafit, ale jonów sodu trudno jest usunąć/osadzić w graficie, a pojemność jest bardzo mała.

Inne materiały węglowe mogą być przetwarzane do ponad 300 miliamperów;Pojemność jonu w elektrodzie dodatniej jest bardzo mała, tylko nieco ponad 100 miliamperów;Rezystancja zatapiania/osadzania jonów sodu w elektrodach dodatnich i ujemnych jest bardzo duża, co wynika z dużego promienia.Odwracalność jest słaba, a nieodwracalna utrata pojemności jest duża.

 

Zalety i wady baterii sodowych

Zalety:

1, rezerwy surowców soli sodowej, niska cena, zastosowanie materiału katodowego na bazie żelaza, manganu i niklu w porównaniu z trójskładnikowym materiałem katody litowej, niski koszt surowca.

2. Baterie sodowo-jonowe, które bazują na otwartych strukturach 3D, całkiem nieźle radzą sobie w zakresie szybkiego ładowania, hamowania regeneracyjnego oraz funkcji start-stop mocy, a także funkcji regulacji częstotliwości w sektorze sieci elektroenergetycznych.

3. Jony sodu nie tworzą stopów z aluminium, a folia aluminiowa może być stosowana jako ujemny kolektor płynu, co może dodatkowo obniżyć koszty.

4, elektryczność sodu może być uwalniana lub utrzymywana przy napięciu 0 V, bez zmiany jego późniejszej wydajności.

5. Ze względu na stosunkowo miękkie właściwości chemiczne Na, prawdopodobieństwo dendrytów i eksplozji przy wysokich prędkościach ładowania jest mniejsze niż w przypadku litu.

Cons:

Wady i wady baterii sodowych to krótka żywotność i szybkie rozładowywanie